ZZZ DIVOSVĚT PRO DĚTI

DIVOSVĚT PRO DĚTI

DIVOSVĚT pro děti je prožitkový projekt, kterým můžete obohatit svůj školkový nebo školní program. Všechny děti milují příběhy a co teprve divadélko, do kterého se samy mohou zapojit… Kromě divadelních příběhů přinášejících různá poselství, můžete svým dětem dopřát prostor k zastavení, naslouchání a propojení se svým vnitřním světem v rámci bohatého programu Meditačních DIVOHRÁTEK.

DIVADLO OSOBNÍHO VĚTVENÍ

DIVadlo OSobního VĚTvení je komorní autorské divadélko pro děti předškolního a školního věku.

Při představeních jsou děti vtaženy do děje a samy se stávají pomocníky, rytíři a princeznami, vodou či stromem. Následně si mohou děti s loutkami a rekvizitami pohrát a samy si vyzkoušet stát „na prknech, které znamenají svět“.

Chcete-li, můžete na závěr pro své děti vybrat jednu z doprovodných tématických dílniček, které jsou zdarma.

PŘEDSTAVENÍ

Protože je DIVOSVĚT teprve „v plenkách“, mají vaše děti jedinečnou možnost stát se jeho prvními diváky a herci. Postupně se bude repertoár rozšiřovat o další divadelní kousky s novým poselstvím. Představení vybírejte z níže uvedené nabídky. Po kliknutí na obrázek budete přesměrováni na stránku s detaily.
Legenda o králi Artušovi
Pojďte spolu s bájným králem Artušem, královnou Gueneverou a rytíři Kruhového stolu prožít legendární příběh o lásce, odvaze a dobrodružství.
Barevný svět
Každá je jiná, každá má svůj talent, každá může být sama sebou, každá se může spojit s jakoukoliv jinou a vytvořit společně něco originálního..
Pracujeme na rozšíření repertoáru o další divadelní kousky s novým poselstvím. Chcete-li být informováni o nové nabídce, sledujte naše webové stránky, nebo nám dejte vědět na našem emailu. Zařadíme vás mezi příznivce DIVOSVĚTA a na email vám pošleme osobní pozvání na další žhavou novinku.

DÍLNIČKY PRO DĚTI

Po divadelních představeních můžete pro své děti vybrat ještě jednu z doprovodných dílniček, která je zdarma. Podrobnosti o náplni, časové dotaci a další detaily najdete níže.

Jógová dílnička o Králi Artušovi

Pojďme si společně shrnout příběh o králi Artušovi a jeho rytířích za pomoci jógových ásan. Naučíme se dýchat, ovládat svá těla a sami si zahrajeme bájný příběh o lásce a odvaze „tělem i duší“.

časová dotace:cca 20 minut
věk:5 – 9 let
pomůcky:karimatka / deka

Jógový pozdrav Slunci

Pojďme se společně naučit překrásný dětský pozdrav Slunci. Naučíme se dýchat a hravou formou si zacvičíme ozdravnou jógovou sestavu, vhodnou pro každodenní používání. Cvičení je doplněné o snadno zapamatovatelnou básničku, díky které si děti jednotlivé ásany snadno osvojí.

časová dotace:cca 15 minut
věk:5 – 7 let

Jógový příběh o zvířátkách

Děti jógu milují a mnohé z nich ji samy podvědomě ve svém každodenním životě praktikují. V chytlavém příběhu o zvířátkách se přeneseme do Afriky a zpět. Během naší cesty se děti seznámí se základními, převážně „zvířecími“ ásanami, naučí se soustředit na svůj dech a lépe si uvědomovat své tělo. Příběh pak můžete se svými dětmi v ranních tělocvičných chvilkách sami cvičit, abyste přispěli ke zdravému rozvoji jejich těla, mysli i ducha.

časová dotace:cca 15 minut
věk:5 – 7 let
pomůcky:karimatka / deka

Zážitek Síly

Zážitek síly je skvělá meditačně - relaxační technika, která může pomoci dočerpat praktikujícímu energii ve chvílích, kdy to potřebuje. Jedná se o „práci“ s představami, kterou děti mladšího věku snadno zvládají. Tuto techniku můžete následně používat v každodenním školním procesu a uzpůsobovat ji vašim vyučovacím potřebám. „Sílu“, kterou po krátkém pozorování představ a vnitřních stavů ucítíte, můžete totiž záměrně směřovat tam, kam sami potřebujete.

časová dotace:cca 15 minut
věk:všechny věkové kategorie

MEDITAČNÍ DIVOHRÁTKY

Každý z nás fungujeme v tomto světě na třech úrovních – fyzické, mentální a duševní. Ve škole dochází převážně k rozvoji mentálních a částečně také fyzických dovedností. Úroveň duše, nebo chcete-li ducha, zůstává zpravidla velmi opomíjena. To se pak projevuje v pozdějším věku, kdy si jako dospěláci nevíme rady v mnoha rutinních životních situacích, protože nás na to jednoduše nikdo nepřipravil.

Harmonický rozvoj dětí můžete podpořit již ve velmi útlém věku. Meditační DIVOHRÁTKY nabízejí prožitkový program, který je vhodný pro děti od 3 let. Žádná vrchní věková hranice není, relaxačně – meditační techniky jsou skvělými nástroji pro prožívání harmonického života v každém věku. Pro učitele může být tato zkušenost inspirací pro vlastní výuku.

Jednoduché řízené meditace probíhají v klidném prostředí formou pohádek a příběhů, které lze individuálně přizpůsobit tématu, kterému se ve škole právě věnujete. Meditace jsou doprovázené relaxační hudbou a následované sdílením vlastních prožitků na úrovni věku dětí. Krátká relaxačně-protahovací cvičení, doprovázená říkankami a dechovými cvičeními, lze následně využít při vyučování nejrůznějších předmětů. Snadno zapamatovatelné jógové pozice účinně protáhnou unavená tělíčka a děti je prostě milují.

Každé DIVOHRÁTKY jsou doplněny zpěvem manter (přizpůsobených věku dětí), příjemnou relaxační hudbou (nástroje si mohou děti samy osahat) a tvořením krásných závěsných mandal.

Dostupné od: 10. 10. 2018
Pomůcky: karimatky
Doba trvání: 60 – 90 minut (dle vašich požadavků)
Počet dětí ve skupině: maximálně 1 třída
Cena: 60,- Kč / dítě (minimálně 3 500,- Kč za dopoledne, tzn. více tříd za sebou) + doprava (4,- Kč / km)